BMW M4 ağırlık

BMW M4'nin boş ağırlığı, yakıt verimliliğini, yol tutuşunu ve genel sürüş deneyimini etkiler. Daha ağır bir M4, daha kararlı bir sürüş sağlayabilir ve kötü hava koşullarında daha iyi bir şekilde kontrol edilebilir, ancak daha fazla yakıt tüketimi gerektirebilir ve daha yavaş hızlanabilir.

Öte yandan, daha hafif bir BMW M4 daha iyi MPG ve daha hızlı ivmelenme özelliklerine sahip olabilir, ancak aynı zamanda azalmış stabiliteye ve yolda daha az kontrol sağlamaya da sahip olabilir.

En hafif BMW M4, 2018 yılında 3530 lbs kilogram ağırlığında üretildi. Ve en ağır model, 2023 yılında üretim hattından 4306 lbs pound ağırlığında çıktı.

Aşağıdaki verileri keşfedin ve diğer BMW M4 gövde kütlesi parametreleri olan brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) ve yük kapasitesinin nesiller arasında nasıl değiştiğini karşılaştırın.

Quick weight overview

BMW M4 recorded specifications
Specification Value
Kaldırma ağırlığı 3,530–4,306 lbs range
GVWR 4,343–5,170 lbs range
Yük Taşıma Kapasitesi 680–980 lbs range
Model years 2015–2023
Configurations 24 recorded

Özel uyumlu ekler

BMW M4 weight by year

Newest model years first. Ranges cover the configurations on file for that year.
Yıl Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi Details
2023 3,640–4,306 lbs range 4,343–5,170 lbs range 770 lbs View
2022 3,830–3,880 lbs range 4,750 lbs 770 lbs View
2021 3,830–3,880 lbs range 4,750 lbs 770 lbs View
2020 3,620–4,110 lbs range 4,500–4,850 lbs range 770–980 lbs range View
2019 3,620–4,070 lbs range 4,500–4,800 lbs range 680–770 lbs range View
2018 3,530–4,055 lbs range 4,500–4,800 lbs range 680–860 lbs range View
2017 3,530–4,055 lbs range 4,500–4,800 lbs range 680–860 lbs range View
2016 3,530–4,055 lbs range 4,500–4,800 lbs range 680–860 lbs range View
2015 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs View

BMW M4 curb weight history

Each mark is the lowest and highest recorded curb weight for that model year. A single point means those records match. Years without curb weight are omitted, and gaps are not connected.

4,368.083,467.922015: 3,530 lbs20152016: 3,530–4,055 lbs20162017: 3,530–4,055 lbs20172018: 3,530–4,055 lbs20182019: 3,620–4,070 lbs20192020: 3,620–4,110 lbs20202021: 3,830–3,880 lbs20212022: 3,830–3,880 lbs20222023: 3,640–4,306 lbs2023
  • 2023 BMW M4

    Kaldırma ağırlığı 3,640–4,306 lbs range
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,343–5,170 lbs range
    Yük Taşıma Kapasitesi 770 lbs
    Configurations 5 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum çekme kapasitesi 999 lbs
    Maksimum yük kapasitesi 12–13.60 cu.ft.
    Yakıt deposu 15.60 galonlar
    5 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,830 lbs 4,750 lbs 770 lbs
    Competition 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs
    Competition xDrive 2dr All-Wheel Drive Convertible 3.0L I-6 all-wheel 4,306 lbs 5,170 lbs 770 lbs
    Competition xDrive 2dr All-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 all-wheel 3,979 lbs 4,861 lbs 770 lbs
    CSL 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,640 lbs 4,343 lbs Unavailable
  • 2022 BMW M4

    Kaldırma ağırlığı 3,830–3,880 lbs range
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,750 lbs
    Yük Taşıma Kapasitesi 770 lbs
    Configurations 4 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum yük kapasitesi 15.50 cu.ft.
    Yakıt deposu 15.60 galonlar
    4 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,830 lbs 4,750 lbs 770 lbs
    Competition 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs
    Competition xDrive 2dr All-Wheel Drive Convertible 3.0L I-6 all-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs
    Competition xDrive 2dr All-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 all-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs
  • 2021 BMW M4

    Kaldırma ağırlığı 3,830–3,880 lbs range
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,750 lbs
    Yük Taşıma Kapasitesi 770 lbs
    Configurations 2 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum yük kapasitesi 15.50 cu.ft.
    Yakıt deposu 15.60 galonlar
    2 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,830 lbs 4,750 lbs 770 lbs
    Competition 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs
  • 2020 BMW M4

    Kaldırma ağırlığı 3,620–4,110 lbs range
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,500–4,850 lbs range
    Yük Taşıma Kapasitesi 770–980 lbs range
    Configurations 3 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum yük kapasitesi 11–13.10 cu.ft.
    Yakıt deposu 15.80 galonlar
    3 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,110 lbs 4,850 lbs 980 lbs
    Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,625 lbs 4,500 lbs 770 lbs
    CS 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,620 lbs 4,500 lbs 770 lbs
  • 2019 BMW M4

    Kaldırma ağırlığı 3,620–4,070 lbs range
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,500–4,800 lbs range
    Yük Taşıma Kapasitesi 680–770 lbs range
    Configurations 3 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum yük kapasitesi 11–13.10 cu.ft.
    Yakıt deposu 15.90 galonlar
    3 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,070 lbs 4,800 lbs 680 lbs
    Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,625 lbs 4,500 lbs 770 lbs
    CS 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,620 lbs 4,500 lbs 770 lbs
  • 2018 BMW M4

    Kaldırma ağırlığı 3,530–4,055 lbs range
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,500–4,800 lbs range
    Yük Taşıma Kapasitesi 680–860 lbs range
    Configurations 2 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum yük kapasitesi 11–13.10 cu.ft.
    Yakıt deposu 15.90 galonlar
    2 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,055 lbs 4,800 lbs 680 lbs
    Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs
  • 2017 BMW M4

    Kaldırma ağırlığı 3,530–4,055 lbs range
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,500–4,800 lbs range
    Yük Taşıma Kapasitesi 680–860 lbs range
    Configurations 2 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum yük kapasitesi 11–13.10 cu.ft.
    Yakıt deposu 15.90 galonlar
    2 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,055 lbs 4,800 lbs 680 lbs
    Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs
  • 2016 BMW M4

    Kaldırma ağırlığı 3,530–4,055 lbs range
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,500–4,800 lbs range
    Yük Taşıma Kapasitesi 680–860 lbs range
    Configurations 2 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum çekme kapasitesi 4,000 lbs
    Yakıt deposu 15.90 galonlar
    2 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,055 lbs 4,800 lbs 680 lbs
    Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs
  • 2015 BMW M4

    Kaldırma ağırlığı 3,530 lbs
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,500 lbs
    Yük Taşıma Kapasitesi 860 lbs
    Configurations 1 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum çekme kapasitesi 999 lbs
    Yakıt deposu 15.90 galonlar
    1 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 2dr Coupe Unavailable Unavailable 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs

Karşılaştır BMW M4 Ağırlık

An exact difference is shown only when both sides are a single recorded value. Ranges describe different configurations and are not subtracted.

Year A

Year B

Find my exact configuration

Choose a recorded configuration to see the curb weight, GVWR, and payload stored for that record. Values are not mixed from other trims.

Select a configuration, or open a model year above. The configuration name is the recorded trim, cab, bed, and drivetrain title when the source includes them.

How much weight can I carry?

Estimated remaining payload = payload rating − passengers − cargo − accessories − tongue weight. Ratings vary by equipment and configuration. Use the figure on the certification label when this field is empty. A positive result is not proof that driving or towing is safe. GVWR, axle ratings, trailer ratings, and the owner’s manual still apply, and they take precedence over catalog figures.

Enter a payload rating to estimate remaining capacity.

What the weight terms mean

Kaldırma ağırlığı

Curb weight is the vehicle weight under the manufacturer measurement definition, without cargo or passengers.

Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR)

GVWR is the manufacturer maximum permitted loaded vehicle weight.

Yük Taşıma Kapasitesi

Payload is the rated capacity for occupants, cargo, and other loads. It depends on the exact configuration.

Çekme Kapasitesi

Towing capacity is a trailer weight rating. It is not the same as payload.

Çekme çubuğu

Tavan taşıyıcı

Bisiklet taşıyıcı



BMW M4 özellikleri
Karşılaştır

Performans

Motor
0-100 süreleri
Beygir gücü
Yükseltmeler

Dış görünüm

Tekerlekler
Wheel Interchange
Ampuller
Boyutlar
Yerden Yükseklik
Ağırlık
Yükseltmeler

İç Mekan

Konuşmacı boyutu
Yükseltmeler

Bakım

Çekme Kapasitesi
Yağ Kapasitesi
Silecek boyutu
Yakıt deposu boyutu
Yük Alanı
Güvenlik Değerlendirmeleri
Şikayetler
Nesiller
Yükseltmeler
Manuals
mpg