Váha BMW M4
Hmotnost vozidla BMW M4 ovlivňuje spotřebu paliva, ovladatelnost a celkový zážitek z jízdy. Těžší M4 může mít stabilnější jízdu a lépe se ovládat za nepříznivých povětrnostních podmínek, ale zároveň může vyžadovat více paliva a mít pomalejší zrychlení.
Na druhou stranu, lehčí BMW M4 se může pochlubit lepším MPG a rychlejším zrychlením, i když může také mít sníženou stabilitu a menší kontrolu na silnici.
Nejlehčí model BMW M4 byl vyroben v roce 2018 s hmotností 3530 libry liber. A nejtěžší model opustil výrobní linku v roce 2023 s hmotností 4306 libry liber jako hmotnost při stání.
Prozkoumejte níže uvedená data a porovnejte, jak se změnily jiné parametry hmotnosti karoserie BMW M4, jako je celková hmotnost vozidla (GVWR) a kapacita užitečného zatížení, mezi generacemi.
Quick weight overview
| Specification | Value |
|---|---|
| Hmotnost vozidla na vozovce | 3,530–4,306 lbs range |
| GVWR | 4,343–5,170 lbs range |
| Užitečné zatížení | 680–980 lbs range |
| Model years | 2015–2023 |
| Configurations | 24 recorded |
Přizpůsobené doplňky
BMW M4 weight by year
| Rok | Hmotnost vozidla na vozovce | GVWR | Užitečné zatížení | Details |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3,640–4,306 lbs range | 4,343–5,170 lbs range | 770 lbs | View |
| 2022 | 3,830–3,880 lbs range | 4,750 lbs | 770 lbs | View |
| 2021 | 3,830–3,880 lbs range | 4,750 lbs | 770 lbs | View |
| 2020 | 3,620–4,110 lbs range | 4,500–4,850 lbs range | 770–980 lbs range | View |
| 2019 | 3,620–4,070 lbs range | 4,500–4,800 lbs range | 680–770 lbs range | View |
| 2018 | 3,530–4,055 lbs range | 4,500–4,800 lbs range | 680–860 lbs range | View |
| 2017 | 3,530–4,055 lbs range | 4,500–4,800 lbs range | 680–860 lbs range | View |
| 2016 | 3,530–4,055 lbs range | 4,500–4,800 lbs range | 680–860 lbs range | View |
| 2015 | 3,530 lbs | 4,500 lbs | 860 lbs | View |
BMW M4 curb weight history
Each mark is the lowest and highest recorded curb weight for that model year. A single point means those records match. Years without curb weight are omitted, and gaps are not connected.
-
2023 BMW M4
Hmotnost vozidla na vozovce 3,640–4,306 lbs range Hrubá hmotnost vozidla (GVWR) 4,343–5,170 lbs range Užitečné zatížení 770 lbs Configurations 5 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maximální tažná kapacita 999 lbs Maximální nákladový prostor 12–13.60 cu.ft. Palivová nádrž 15.60 galony 5 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Hmotnost vozidla na vozovce GVWR Užitečné zatížení Base 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,830 lbs 4,750 lbs 770 lbs Competition 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs Competition xDrive 2dr All-Wheel Drive Convertible 3.0L I-6 all-wheel 4,306 lbs 5,170 lbs 770 lbs Competition xDrive 2dr All-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 all-wheel 3,979 lbs 4,861 lbs 770 lbs CSL 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,640 lbs 4,343 lbs Unavailable -
2022 BMW M4
Hmotnost vozidla na vozovce 3,830–3,880 lbs range Hrubá hmotnost vozidla (GVWR) 4,750 lbs Užitečné zatížení 770 lbs Configurations 4 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maximální nákladový prostor 15.50 cu.ft. Palivová nádrž 15.60 galony 4 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Hmotnost vozidla na vozovce GVWR Užitečné zatížení Base 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,830 lbs 4,750 lbs 770 lbs Competition 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs Competition xDrive 2dr All-Wheel Drive Convertible 3.0L I-6 all-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs Competition xDrive 2dr All-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 all-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs -
2021 BMW M4
Hmotnost vozidla na vozovce 3,830–3,880 lbs range Hrubá hmotnost vozidla (GVWR) 4,750 lbs Užitečné zatížení 770 lbs Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maximální nákladový prostor 15.50 cu.ft. Palivová nádrž 15.60 galony 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Hmotnost vozidla na vozovce GVWR Užitečné zatížení Base 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,830 lbs 4,750 lbs 770 lbs Competition 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs -
2020 BMW M4
Hmotnost vozidla na vozovce 3,620–4,110 lbs range Hrubá hmotnost vozidla (GVWR) 4,500–4,850 lbs range Užitečné zatížení 770–980 lbs range Configurations 3 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maximální nákladový prostor 11–13.10 cu.ft. Palivová nádrž 15.80 galony 3 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Hmotnost vozidla na vozovce GVWR Užitečné zatížení Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,110 lbs 4,850 lbs 980 lbs Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,625 lbs 4,500 lbs 770 lbs CS 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,620 lbs 4,500 lbs 770 lbs -
2019 BMW M4
Hmotnost vozidla na vozovce 3,620–4,070 lbs range Hrubá hmotnost vozidla (GVWR) 4,500–4,800 lbs range Užitečné zatížení 680–770 lbs range Configurations 3 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maximální nákladový prostor 11–13.10 cu.ft. Palivová nádrž 15.90 galony 3 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Hmotnost vozidla na vozovce GVWR Užitečné zatížení Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,070 lbs 4,800 lbs 680 lbs Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,625 lbs 4,500 lbs 770 lbs CS 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,620 lbs 4,500 lbs 770 lbs -
2018 BMW M4
Hmotnost vozidla na vozovce 3,530–4,055 lbs range Hrubá hmotnost vozidla (GVWR) 4,500–4,800 lbs range Užitečné zatížení 680–860 lbs range Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maximální nákladový prostor 11–13.10 cu.ft. Palivová nádrž 15.90 galony 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Hmotnost vozidla na vozovce GVWR Užitečné zatížení Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,055 lbs 4,800 lbs 680 lbs Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs -
2017 BMW M4
Hmotnost vozidla na vozovce 3,530–4,055 lbs range Hrubá hmotnost vozidla (GVWR) 4,500–4,800 lbs range Užitečné zatížení 680–860 lbs range Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maximální nákladový prostor 11–13.10 cu.ft. Palivová nádrž 15.90 galony 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Hmotnost vozidla na vozovce GVWR Užitečné zatížení Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,055 lbs 4,800 lbs 680 lbs Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs -
2016 BMW M4
Hmotnost vozidla na vozovce 3,530–4,055 lbs range Hrubá hmotnost vozidla (GVWR) 4,500–4,800 lbs range Užitečné zatížení 680–860 lbs range Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maximální tažná kapacita 4,000 lbs Palivová nádrž 15.90 galony 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Hmotnost vozidla na vozovce GVWR Užitečné zatížení Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,055 lbs 4,800 lbs 680 lbs Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs -
2015 BMW M4
Hmotnost vozidla na vozovce 3,530 lbs Hrubá hmotnost vozidla (GVWR) 4,500 lbs Užitečné zatížení 860 lbs Configurations 1 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maximální tažná kapacita 999 lbs Palivová nádrž 15.90 galony 1 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Hmotnost vozidla na vozovce GVWR Užitečné zatížení Base 2dr Coupe Unavailable Unavailable 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs
Srovnat BMW M4 Hmotnost
An exact difference is shown only when both sides are a single recorded value. Ranges describe different configurations and are not subtracted.
Find my exact configuration
Choose a recorded configuration to see the curb weight, GVWR, and payload stored for that record. Values are not mixed from other trims.
Select a configuration, or open a model year above. The configuration name is the recorded trim, cab, bed, and drivetrain title when the source includes them.
How much weight can I carry?
Estimated remaining payload = payload rating − passengers − cargo − accessories − tongue weight. Ratings vary by equipment and configuration. Use the figure on the certification label when this field is empty. A positive result is not proof that driving or towing is safe. GVWR, axle ratings, trailer ratings, and the owner’s manual still apply, and they take precedence over catalog figures.
What the weight terms mean
Hmotnost vozidla na vozovce
Curb weight is the vehicle weight under the manufacturer measurement definition, without cargo or passengers.
Hrubá hmotnost vozidla (GVWR)
GVWR is the manufacturer maximum permitted loaded vehicle weight.
Užitečné zatížení
Payload is the rated capacity for occupants, cargo, and other loads. It depends on the exact configuration.
Nosnost při tažení
Towing capacity is a trailer weight rating. It is not the same as payload.
Tažné zařízení
Střešní nosič
Stojan na kola
Specifikace BMW M4
Srovnat
Výkon
| Motor |
| Časy zrychlení 0-100 |
| Výkon v koňských silách |
| Vylepšení |
Exteriér
| Kola |
| Wheel Interchange |
| Žárovky |
| Rozměry |
| Výška podvozku |
| Hmotnost |
| Vylepšení |
Interiér
| Velikost reproduktorů |
| Vylepšení |
Údržba
| Nosnost při tažení |
| Kapacita oleje |
| Velikost stěračů |
| Velikost nádrže na plyn |
| Prostor pro náklad |
| Bezpečnostní hodnocení |
| Stížnosti |
| Generace |
| Vylepšení |
| Manuals |
| mpg |