BMW M4 gewicht

Het gewicht van de BMW M4 heeft invloed op de brandstofefficiëntie, het rijgedrag en de algehele rijervaring. Een zwaardere M4 kan een stabielere rit hebben en beter presteren onder slechte weersomstandigheden, maar het kan ook meer brandstof verbruiken en langzamer accelereren.

Aan de andere kant kan een lichtere BMW M4 pronken met een beter brandstofverbruik (MPG) en snellere acceleratie, hoewel het ook verminderde stabiliteit en minder controle op de weg kan hebben.

De lichtste BMW M4 werd geproduceerd in 2018 met een gewicht van 3530 lbs. En het zwaarste model rolde van de productielijn in 2023 met een gewicht van 4306 lbs pond in rijklare toestand.

Verken de onderstaande gegevens en vergelijk hoe andere parameters voor het lichaamsgewicht van de BMW M4, zoals het bruto voertuiggewicht (GVWR) en de laadcapaciteit, veranderd zijn tussen de generaties.

Quick weight overview

BMW M4 recorded specifications
Specification Value
Leeggewicht 3,530–4,306 lbs range
GVWR 4,343–5,170 lbs range
Laadvermogen 680–980 lbs range
Model years 2015–2023
Configurations 24 recorded

Aanpassingsmogelijkheden op maat

BMW M4 weight by year

Newest model years first. Ranges cover the configurations on file for that year.
Jaar Leeggewicht GVWR Laadvermogen Details
2023 3,640–4,306 lbs range 4,343–5,170 lbs range 770 lbs View
2022 3,830–3,880 lbs range 4,750 lbs 770 lbs View
2021 3,830–3,880 lbs range 4,750 lbs 770 lbs View
2020 3,620–4,110 lbs range 4,500–4,850 lbs range 770–980 lbs range View
2019 3,620–4,070 lbs range 4,500–4,800 lbs range 680–770 lbs range View
2018 3,530–4,055 lbs range 4,500–4,800 lbs range 680–860 lbs range View
2017 3,530–4,055 lbs range 4,500–4,800 lbs range 680–860 lbs range View
2016 3,530–4,055 lbs range 4,500–4,800 lbs range 680–860 lbs range View
2015 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs View

BMW M4 curb weight history

Each mark is the lowest and highest recorded curb weight for that model year. A single point means those records match. Years without curb weight are omitted, and gaps are not connected.

4,368.083,467.922015: 3,530 lbs20152016: 3,530–4,055 lbs20162017: 3,530–4,055 lbs20172018: 3,530–4,055 lbs20182019: 3,620–4,070 lbs20192020: 3,620–4,110 lbs20202021: 3,830–3,880 lbs20212022: 3,830–3,880 lbs20222023: 3,640–4,306 lbs2023
  • 2023 BMW M4

    Leeggewicht 3,640–4,306 lbs range
    Bruto voertuiggewicht (GVWR) 4,343–5,170 lbs range
    Laadvermogen 770 lbs
    Configurations 5 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maximale trekkracht 999 lbs
    Maximale laadcapaciteit 12–13.60 cu.ft.
    Brandstoftank 15.60 gallons
    5 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Leeggewicht GVWR Laadvermogen
    Base 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,830 lbs 4,750 lbs 770 lbs
    Competition 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs
    Competition xDrive 2dr All-Wheel Drive Convertible 3.0L I-6 all-wheel 4,306 lbs 5,170 lbs 770 lbs
    Competition xDrive 2dr All-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 all-wheel 3,979 lbs 4,861 lbs 770 lbs
    CSL 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,640 lbs 4,343 lbs Unavailable
  • 2022 BMW M4

    Leeggewicht 3,830–3,880 lbs range
    Bruto voertuiggewicht (GVWR) 4,750 lbs
    Laadvermogen 770 lbs
    Configurations 4 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maximale laadcapaciteit 15.50 cu.ft.
    Brandstoftank 15.60 gallons
    4 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Leeggewicht GVWR Laadvermogen
    Base 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,830 lbs 4,750 lbs 770 lbs
    Competition 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs
    Competition xDrive 2dr All-Wheel Drive Convertible 3.0L I-6 all-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs
    Competition xDrive 2dr All-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 all-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs
  • 2021 BMW M4

    Leeggewicht 3,830–3,880 lbs range
    Bruto voertuiggewicht (GVWR) 4,750 lbs
    Laadvermogen 770 lbs
    Configurations 2 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maximale laadcapaciteit 15.50 cu.ft.
    Brandstoftank 15.60 gallons
    2 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Leeggewicht GVWR Laadvermogen
    Base 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,830 lbs 4,750 lbs 770 lbs
    Competition 2dr Rear-Wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,880 lbs 4,750 lbs 770 lbs
  • 2020 BMW M4

    Leeggewicht 3,620–4,110 lbs range
    Bruto voertuiggewicht (GVWR) 4,500–4,850 lbs range
    Laadvermogen 770–980 lbs range
    Configurations 3 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maximale laadcapaciteit 11–13.10 cu.ft.
    Brandstoftank 15.80 gallons
    3 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Leeggewicht GVWR Laadvermogen
    Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,110 lbs 4,850 lbs 980 lbs
    Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,625 lbs 4,500 lbs 770 lbs
    CS 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,620 lbs 4,500 lbs 770 lbs
  • 2019 BMW M4

    Leeggewicht 3,620–4,070 lbs range
    Bruto voertuiggewicht (GVWR) 4,500–4,800 lbs range
    Laadvermogen 680–770 lbs range
    Configurations 3 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maximale laadcapaciteit 11–13.10 cu.ft.
    Brandstoftank 15.90 gallons
    3 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Leeggewicht GVWR Laadvermogen
    Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,070 lbs 4,800 lbs 680 lbs
    Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,625 lbs 4,500 lbs 770 lbs
    CS 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,620 lbs 4,500 lbs 770 lbs
  • 2018 BMW M4

    Leeggewicht 3,530–4,055 lbs range
    Bruto voertuiggewicht (GVWR) 4,500–4,800 lbs range
    Laadvermogen 680–860 lbs range
    Configurations 2 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maximale laadcapaciteit 11–13.10 cu.ft.
    Brandstoftank 15.90 gallons
    2 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Leeggewicht GVWR Laadvermogen
    Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,055 lbs 4,800 lbs 680 lbs
    Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs
  • 2017 BMW M4

    Leeggewicht 3,530–4,055 lbs range
    Bruto voertuiggewicht (GVWR) 4,500–4,800 lbs range
    Laadvermogen 680–860 lbs range
    Configurations 2 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maximale laadcapaciteit 11–13.10 cu.ft.
    Brandstoftank 15.90 gallons
    2 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Leeggewicht GVWR Laadvermogen
    Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,055 lbs 4,800 lbs 680 lbs
    Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs
  • 2016 BMW M4

    Leeggewicht 3,530–4,055 lbs range
    Bruto voertuiggewicht (GVWR) 4,500–4,800 lbs range
    Laadvermogen 680–860 lbs range
    Configurations 2 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maximale trekkracht 4,000 lbs
    Brandstoftank 15.90 gallons
    2 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Leeggewicht GVWR Laadvermogen
    Base 2dr Rear-wheel Drive Convertible 3.0L I-6 rear-wheel 4,055 lbs 4,800 lbs 680 lbs
    Base 2dr Rear-wheel Drive Coupe 3.0L I-6 rear-wheel 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs
  • 2015 BMW M4

    Leeggewicht 3,530 lbs
    Bruto voertuiggewicht (GVWR) 4,500 lbs
    Laadvermogen 860 lbs
    Configurations 1 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maximale trekkracht 999 lbs
    Brandstoftank 15.90 gallons
    1 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Leeggewicht GVWR Laadvermogen
    Base 2dr Coupe Unavailable Unavailable 3,530 lbs 4,500 lbs 860 lbs

Vergelijk BMW M4 Gewicht

An exact difference is shown only when both sides are a single recorded value. Ranges describe different configurations and are not subtracted.

Year A

Year B

Find my exact configuration

Choose a recorded configuration to see the curb weight, GVWR, and payload stored for that record. Values are not mixed from other trims.

Select a configuration, or open a model year above. The configuration name is the recorded trim, cab, bed, and drivetrain title when the source includes them.

How much weight can I carry?

Estimated remaining payload = payload rating − passengers − cargo − accessories − tongue weight. Ratings vary by equipment and configuration. Use the figure on the certification label when this field is empty. A positive result is not proof that driving or towing is safe. GVWR, axle ratings, trailer ratings, and the owner’s manual still apply, and they take precedence over catalog figures.

Enter a payload rating to estimate remaining capacity.

What the weight terms mean

Leeggewicht

Curb weight is the vehicle weight under the manufacturer measurement definition, without cargo or passengers.

Bruto voertuiggewicht (GVWR)

GVWR is the manufacturer maximum permitted loaded vehicle weight.

Laadvermogen

Payload is the rated capacity for occupants, cargo, and other loads. It depends on the exact configuration.

Trekvermogen

Towing capacity is a trailer weight rating. It is not the same as payload.

Trekhaak

Dakdrager

Fietsenrek



BMW M4 specificaties
Vergelijk

Optreden

Motor
0-100 tijden
Paardenkracht
Upgrades

Buitenkant

Wielen
Wheel Interchange
Lampen
Dimensies
Bodemvrijheid
Gewicht
Upgrades

Interieur

Luidspreker grootte
Upgrades

Onderhoud

Trekvermogen
Oliecapaciteit
Ruitenwissermaat
Brandstoftankgrootte
Laadruimte
Veiligheidsbeoordelingen
Klachten
Generaties
Upgrades
Manuals
mpg