Waga BMW X2
Masa własna BMWa X2a wpływa na wydajność paliwową, prowadzenie i ogólną jakość jazdy. Cięższy X2 może zapewnić bardziej stabilną jazdę i lepsze prowadzenie w trudnych warunkach pogodowych, ale może również wymagać więcej paliwa i mieć wolniejsze przyspieszenie.
Z drugiej strony, lżejszy BMW X2 może pochwalić się lepszą wydajnością paliwową i szybszym przyspieszeniem, ale może również mieć mniejszą stabilność i mniej kontroli na drodze.
Najlżejszy BMW X2 został wyprodukowany w 2022 roku i ważył 3499 funtów. Najcięższy model zjechał z linii produkcyjnej w 2022 roku i ważył 3721 funtów.
Zapoznaj się poniżej z danymi i porównaj, jak zmieniły się inne parametry masy ciała BMWa X2a, takie jak maksymalna masa całkowita (GVWR) i ładowność, między pokoleniami.
Quick weight overview
| Specification | Value |
|---|---|
| Masa własna | 3,499–3,721 lbs range |
| GVWR | 4,597–4,828 lbs range |
| Ładunek | 899 lbs |
| Model years | 2019–2023 |
| Configurations | 14 recorded |
Dodatki dopasowane do potrzeb
BMW X2 weight by year
| Rok | Masa własna | GVWR | Ładunek | Details |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3,519–3,664 lbs range | 4,597–4,729 lbs range | 899 lbs | View |
| 2022 | 3,499–3,721 lbs range | 4,597–4,828 lbs range | 899 lbs | View |
| 2021 | 3,499–3,721 lbs range | 4,597–4,828 lbs range | 899 lbs | View |
| 2020 | 3,499–3,721 lbs range | 4,597–4,828 lbs range | 899 lbs | View |
| 2019 | 3,499–3,721 lbs range | 4,597–4,828 lbs range | 899 lbs | View |
BMW X2 curb weight history
Each mark is the lowest and highest recorded curb weight for that model year. A single point means those records match. Years without curb weight are omitted, and gaps are not connected.
-
2023 BMW X2
Masa własna 3,519–3,664 lbs range Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 4,597–4,729 lbs range Ładunek 899 lbs Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksymalna zdolność holowania 3,200 lbs Maksymalna ładowność 50.10 cu.ft. Zbiornik paliwa 16.10 gal 2 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek sDrive28i 4dr Front-Wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 front-wheel 3,519 lbs 4,597 lbs 899 lbs xDrive28i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 3,664 lbs 4,729 lbs 899 lbs -
2022 BMW X2
Masa własna 3,499–3,721 lbs range Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 4,597–4,828 lbs range Ładunek 899 lbs Configurations 3 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksymalna ładowność 50.10 cu.ft. Zbiornik paliwa 16.10 gal 3 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek M35i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 3,721 lbs 4,828 lbs 899 lbs sDrive28i 4dr Front-Wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 front-wheel 3,499 lbs 4,597 lbs 899 lbs xDrive28i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 3,662 lbs 4,729 lbs 899 lbs -
2021 BMW X2
Masa własna 3,499–3,721 lbs range Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 4,597–4,828 lbs range Ładunek 899 lbs Configurations 3 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksymalna ładowność 50.10 cu.ft. Zbiornik paliwa 16.10 gal 3 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek M35i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 3,721 lbs 4,828 lbs 899 lbs sDrive28i 4dr Front-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 front-wheel 3,499 lbs 4,597 lbs 899 lbs xDrive28i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 3,662 lbs 4,729 lbs 899 lbs -
2020 BMW X2
Masa własna 3,499–3,721 lbs range Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 4,597–4,828 lbs range Ładunek 899 lbs Configurations 3 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksymalna ładowność 50.10 cu.ft. Zbiornik paliwa 16.10 gal 3 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek M35i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel drive 3,721 lbs 4,828 lbs 899 lbs sDrive28i 4dr Front-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 front-wheel 3,499 lbs 4,597 lbs 899 lbs xDrive28i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel drive 3,662 lbs 4,729 lbs 899 lbs -
2019 BMW X2
Masa własna 3,499–3,721 lbs range Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 4,597–4,828 lbs range Ładunek 899 lbs Configurations 3 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksymalna ładowność 50.10 cu.ft. Zbiornik paliwa 16.10 gal 3 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek M35i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel drive 3,721 lbs 4,828 lbs 899 lbs sDrive28i 4dr Front-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 front-wheel 3,499 lbs 4,597 lbs 899 lbs xDrive28i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel drive 3,662 lbs 4,729 lbs 899 lbs
Porównywać BMW X2 Waga
An exact difference is shown only when both sides are a single recorded value. Ranges describe different configurations and are not subtracted.
Find my exact configuration
Choose a recorded configuration to see the curb weight, GVWR, and payload stored for that record. Values are not mixed from other trims.
Select a configuration, or open a model year above. The configuration name is the recorded trim, cab, bed, and drivetrain title when the source includes them.
How much weight can I carry?
Estimated remaining payload = payload rating − passengers − cargo − accessories − tongue weight. Ratings vary by equipment and configuration. Use the figure on the certification label when this field is empty. A positive result is not proof that driving or towing is safe. GVWR, axle ratings, trailer ratings, and the owner’s manual still apply, and they take precedence over catalog figures.
What the weight terms mean
Masa własna
Curb weight is the vehicle weight under the manufacturer measurement definition, without cargo or passengers.
Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC)
GVWR is the manufacturer maximum permitted loaded vehicle weight.
Ładunek
Payload is the rated capacity for occupants, cargo, and other loads. It depends on the exact configuration.
Ładowność holowania
Towing capacity is a trailer weight rating. It is not the same as payload.
Hak holowniczy
Bagażnik dachowy
Uchwyt rowerowy
Specyfikacje BMW X2
Wydajność
| Czasy od 0 do 100 |
| Ulepszenia |
Zewnętrzny
| Koła |
| Wheel Interchange |
| Żarówki |
| Wymiary |
| Prześwit |
| Waga |
| Ulepszenia |
Wnętrze
| Rozmiar głośników |
| Ulepszenia |
Konserwacja
| Ładowność holowania |
| Rozmiar zbiornika |
| Rodzaj paliwa |
| Przestrzeń ładunkowa |
| Oceny bezpieczeństwa |
| Skargi |
| Generacje |
| Ulepszenia |
| Manuals |
| Spalanie |