BMW X2 ağırlık
BMW X2'nin boş ağırlığı, yakıt verimliliğini, yol tutuşunu ve genel sürüş deneyimini etkiler. Daha ağır bir X2, daha kararlı bir sürüş sağlayabilir ve kötü hava koşullarında daha iyi bir şekilde kontrol edilebilir, ancak daha fazla yakıt tüketimi gerektirebilir ve daha yavaş hızlanabilir.
Öte yandan, daha hafif bir BMW X2 daha iyi MPG ve daha hızlı ivmelenme özelliklerine sahip olabilir, ancak aynı zamanda azalmış stabiliteye ve yolda daha az kontrol sağlamaya da sahip olabilir.
En hafif BMW X2, 2022 yılında 3499 lbs kilogram ağırlığında üretildi. Ve en ağır model, 2022 yılında üretim hattından 3721 lbs pound ağırlığında çıktı.
Aşağıdaki verileri keşfedin ve diğer BMW X2 gövde kütlesi parametreleri olan brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) ve yük kapasitesinin nesiller arasında nasıl değiştiğini karşılaştırın.
Quick weight overview
| Specification | Value |
|---|---|
| Kaldırma ağırlığı | 3,499–3,721 lbs range |
| GVWR | 4,597–4,828 lbs range |
| Yük Taşıma Kapasitesi | 899 lbs |
| Model years | 2019–2023 |
| Configurations | 14 recorded |
Özel uyumlu ekler
BMW X2 weight by year
| Yıl | Kaldırma ağırlığı | GVWR | Yük Taşıma Kapasitesi | Details |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | 3,519–3,664 lbs range | 4,597–4,729 lbs range | 899 lbs | View |
| 2022 | 3,499–3,721 lbs range | 4,597–4,828 lbs range | 899 lbs | View |
| 2021 | 3,499–3,721 lbs range | 4,597–4,828 lbs range | 899 lbs | View |
| 2020 | 3,499–3,721 lbs range | 4,597–4,828 lbs range | 899 lbs | View |
| 2019 | 3,499–3,721 lbs range | 4,597–4,828 lbs range | 899 lbs | View |
BMW X2 curb weight history
Each mark is the lowest and highest recorded curb weight for that model year. A single point means those records match. Years without curb weight are omitted, and gaps are not connected.
-
2023 BMW X2
Kaldırma ağırlığı 3,519–3,664 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,597–4,729 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 899 lbs Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum çekme kapasitesi 3,200 lbs Maksimum yük kapasitesi 50.10 cu.ft. Yakıt deposu 16.10 galonlar 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi sDrive28i 4dr Front-Wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 front-wheel 3,519 lbs 4,597 lbs 899 lbs xDrive28i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 3,664 lbs 4,729 lbs 899 lbs -
2022 BMW X2
Kaldırma ağırlığı 3,499–3,721 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,597–4,828 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 899 lbs Configurations 3 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum yük kapasitesi 50.10 cu.ft. Yakıt deposu 16.10 galonlar 3 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi M35i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 3,721 lbs 4,828 lbs 899 lbs sDrive28i 4dr Front-Wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 front-wheel 3,499 lbs 4,597 lbs 899 lbs xDrive28i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 3,662 lbs 4,729 lbs 899 lbs -
2021 BMW X2
Kaldırma ağırlığı 3,499–3,721 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,597–4,828 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 899 lbs Configurations 3 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum yük kapasitesi 50.10 cu.ft. Yakıt deposu 16.10 galonlar 3 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi M35i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 3,721 lbs 4,828 lbs 899 lbs sDrive28i 4dr Front-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 front-wheel 3,499 lbs 4,597 lbs 899 lbs xDrive28i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 3,662 lbs 4,729 lbs 899 lbs -
2020 BMW X2
Kaldırma ağırlığı 3,499–3,721 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,597–4,828 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 899 lbs Configurations 3 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum yük kapasitesi 50.10 cu.ft. Yakıt deposu 16.10 galonlar 3 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi M35i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel drive 3,721 lbs 4,828 lbs 899 lbs sDrive28i 4dr Front-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 front-wheel 3,499 lbs 4,597 lbs 899 lbs xDrive28i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel drive 3,662 lbs 4,729 lbs 899 lbs -
2019 BMW X2
Kaldırma ağırlığı 3,499–3,721 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 4,597–4,828 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 899 lbs Configurations 3 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum yük kapasitesi 50.10 cu.ft. Yakıt deposu 16.10 galonlar 3 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi M35i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel drive 3,721 lbs 4,828 lbs 899 lbs sDrive28i 4dr Front-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 front-wheel 3,499 lbs 4,597 lbs 899 lbs xDrive28i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel drive 3,662 lbs 4,729 lbs 899 lbs
Karşılaştır BMW X2 Ağırlık
An exact difference is shown only when both sides are a single recorded value. Ranges describe different configurations and are not subtracted.
Find my exact configuration
Choose a recorded configuration to see the curb weight, GVWR, and payload stored for that record. Values are not mixed from other trims.
Select a configuration, or open a model year above. The configuration name is the recorded trim, cab, bed, and drivetrain title when the source includes them.
How much weight can I carry?
Estimated remaining payload = payload rating − passengers − cargo − accessories − tongue weight. Ratings vary by equipment and configuration. Use the figure on the certification label when this field is empty. A positive result is not proof that driving or towing is safe. GVWR, axle ratings, trailer ratings, and the owner’s manual still apply, and they take precedence over catalog figures.
What the weight terms mean
Kaldırma ağırlığı
Curb weight is the vehicle weight under the manufacturer measurement definition, without cargo or passengers.
Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR)
GVWR is the manufacturer maximum permitted loaded vehicle weight.
Yük Taşıma Kapasitesi
Payload is the rated capacity for occupants, cargo, and other loads. It depends on the exact configuration.
Çekme Kapasitesi
Towing capacity is a trailer weight rating. It is not the same as payload.
Çekme çubuğu
Tavan taşıyıcı
Bisiklet taşıyıcı
BMW X2 özellikleri
Karşılaştır
Performans
| 0-100 süreleri |
| Yükseltmeler |
Dış görünüm
| Tekerlekler |
| Wheel Interchange |
| Ampuller |
| Boyutlar |
| Yerden Yükseklik |
| Ağırlık |
| Yükseltmeler |
İç Mekan
| Konuşmacı boyutu |
| Yükseltmeler |
Bakım
| Çekme Kapasitesi |
| Yakıt deposu boyutu |
| Benzin türü |
| Yük Alanı |
| Güvenlik Değerlendirmeleri |
| Şikayetler |
| Nesiller |
| Yükseltmeler |
| Manuals |
| mpg |