Waga Bentley Mulsanne
Masa własna Bentleya Mulsannea wpływa na wydajność paliwową, prowadzenie i ogólną jakość jazdy. Cięższy Mulsanne może zapewnić bardziej stabilną jazdę i lepsze prowadzenie w trudnych warunkach pogodowych, ale może również wymagać więcej paliwa i mieć wolniejsze przyspieszenie.
Z drugiej strony, lżejszy Bentley Mulsanne może pochwalić się lepszą wydajnością paliwową i szybszym przyspieszeniem, ale może również mieć mniejszą stabilność i mniej kontroli na drodze.
Najlżejszy Bentley Mulsanne został wyprodukowany w 2014 roku i ważył 5699 funtów. Najcięższy model zjechał z linii produkcyjnej w 2019 roku i ważył 6019 funtów.
Zapoznaj się poniżej z danymi i porównaj, jak zmieniły się inne parametry masy ciała Bentleya Mulsannea, takie jak maksymalna masa całkowita (GVWR) i ładowność, między pokoleniami.
Quick weight overview
| Specification | Value |
|---|---|
| Masa własna | 5,699–6,019 lbs range |
| GVWR | 6,812–7,055 lbs range |
| Ładunek | Unavailable |
| Model years | 2011–2020 |
| Configurations | 15 recorded |
Bentley Mulsanne weight by year
| Rok | Masa własna | GVWR | Ładunek | Details |
|---|---|---|---|---|
| 2020 | 5,919 lbs | 7,055 lbs | Unavailable | View |
| 2019 | 5,919–6,019 lbs range | 7,055 lbs | Unavailable | View |
| 2018 | 5,976–5,977 lbs range | 7,055 lbs | Unavailable | View |
| 2017 | 6,019 lbs | 7,055 lbs | Unavailable | View |
| 2016 | 5,919–5,977 lbs range | 7,055 lbs | Unavailable | View |
| 2015 | 5,919 lbs | 7,055 lbs | Unavailable | View |
| 2014 | 5,699 lbs | 6,812 lbs | Unavailable | View |
| 2013 | 5,699 lbs | 6,812 lbs | Unavailable | View |
| 2012 | 5,699 lbs | 6,812 lbs | Unavailable | View |
| 2011 | 5,699 lbs | 6,812 lbs | Unavailable | View |
Bentley Mulsanne curb weight history
Each mark is the lowest and highest recorded curb weight for that model year. A single point means those records match. Years without curb weight are omitted, and gaps are not connected.
-
2020 Bentley Mulsanne
Masa własna 5,919 lbs Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 7,055 lbs Ładunek Unavailable Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksymalna zdolność holowania 999 lbs Maksymalna ładowność 15.70 cu.ft. Zbiornik paliwa 25.40 gal 2 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek Base 4dr Sedan 6.8L V-8 rear-wheel 5,919 lbs 7,055 lbs Unavailable Speed 4dr Sedan 6.8L V-8 rear-wheel 5,919 lbs 7,055 lbs Unavailable -
2019 Bentley Mulsanne
Masa własna 5,919–6,019 lbs range Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 7,055 lbs Ładunek Unavailable Configurations 3 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksymalna zdolność holowania 999 lbs Maksymalna ładowność 15.70 cu.ft. Zbiornik paliwa 25.40 gal 3 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek Base 4dr Sedan 6.8L V-8 rear-wheel 5,919 lbs 7,055 lbs Unavailable Base Ext WB Sedan 6.8L V-8 rear-wheel 6,019 lbs 7,055 lbs Unavailable Speed 4dr Sedan 6.8L V-8 rear-wheel 5,919 lbs 7,055 lbs Unavailable -
2018 Bentley Mulsanne
Masa własna 5,976–5,977 lbs range Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 7,055 lbs Ładunek Unavailable Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksymalna zdolność holowania 999 lbs Maksymalna ładowność 15.70 cu.ft. Zbiornik paliwa 25.40 gal 2 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek Base 4dr Sedan 6.8L V-8 rear-wheel 5,976 lbs 7,055 lbs Unavailable Speed 4dr Sedan 6.8L V-8 rear-wheel 5,977 lbs 7,055 lbs Unavailable -
2017 Bentley Mulsanne
Masa własna 6,019 lbs Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 7,055 lbs Ładunek Unavailable Configurations 1 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksymalna zdolność holowania 999 lbs Maksymalna ładowność 15.80 cu.ft. Zbiornik paliwa 25.40 gal 1 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek Base Ext WB Sedan 6.8L V-8 rear-wheel 6,019 lbs 7,055 lbs Unavailable -
2016 Bentley Mulsanne
Masa własna 5,919–5,977 lbs range Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 7,055 lbs Ładunek Unavailable Configurations 2 recorded 2 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek Base 4dr Sedan 6.8L V-8 rear-wheel 5,919 lbs 7,055 lbs Unavailable Speed 4dr Sedan 6.8L V-8 rear-wheel 5,977 lbs 7,055 lbs Unavailable -
2015 Bentley Mulsanne
Masa własna 5,919 lbs Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 7,055 lbs Ładunek Unavailable Configurations 1 recorded 1 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek Base 4dr Sedan Unavailable Unavailable 5,919 lbs 7,055 lbs Unavailable -
2014 Bentley Mulsanne
Masa własna 5,699 lbs Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 6,812 lbs Ładunek Unavailable Configurations 1 recorded 1 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek Base 4dr Sedan Unavailable Unavailable 5,699 lbs 6,812 lbs Unavailable -
2013 Bentley Mulsanne
Masa własna 5,699 lbs Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 6,812 lbs Ładunek Unavailable Configurations 1 recorded 1 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek Base 4dr Sedan Unavailable Unavailable 5,699 lbs 6,812 lbs Unavailable -
2012 Bentley Mulsanne
Masa własna 5,699 lbs Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 6,812 lbs Ładunek Unavailable Configurations 1 recorded 1 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek Base 4dr Sedan Unavailable Unavailable 5,699 lbs 6,812 lbs Unavailable -
2011 Bentley Mulsanne
Masa własna 5,699 lbs Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC) 6,812 lbs Ładunek Unavailable Configurations 1 recorded 1 recorded configurations
Configuration Silnik Drivetrain Masa własna GVWR Ładunek Base 4dr Sedan Unavailable Unavailable 5,699 lbs 6,812 lbs Unavailable
Porównywać Bentley Mulsanne Waga
An exact difference is shown only when both sides are a single recorded value. Ranges describe different configurations and are not subtracted.
Find my exact configuration
Choose a recorded configuration to see the curb weight, GVWR, and payload stored for that record. Values are not mixed from other trims.
Select a configuration, or open a model year above. The configuration name is the recorded trim, cab, bed, and drivetrain title when the source includes them.
How much weight can I carry?
Estimated remaining payload = payload rating − passengers − cargo − accessories − tongue weight. Ratings vary by equipment and configuration. Use the figure on the certification label when this field is empty. A positive result is not proof that driving or towing is safe. GVWR, axle ratings, trailer ratings, and the owner’s manual still apply, and they take precedence over catalog figures.
What the weight terms mean
Masa własna
Curb weight is the vehicle weight under the manufacturer measurement definition, without cargo or passengers.
Maksymalna dopuszczalna masa całkowita (MDMC)
GVWR is the manufacturer maximum permitted loaded vehicle weight.
Ładunek
Payload is the rated capacity for occupants, cargo, and other loads. It depends on the exact configuration.
Ładowność holowania
Towing capacity is a trailer weight rating. It is not the same as payload.
Specyfikacje Bentley Mulsanne
Wydajność
| Czasy od 0 do 100 |
Zewnętrzny
| Koła |
| Wheel Interchange |
| Żarówki |
| Wymiary |
| Prześwit |
| Waga |
Wnętrze
| Rozmiar głośników |
Konserwacja
| Ładowność holowania |
| Rozmiar wycieraczek |
| Rozmiar zbiornika |
| Przestrzeń ładunkowa |
| Oceny bezpieczeństwa |
| Spalanie |