Subaru Ascent ağırlık

Subaru Ascent'nin boş ağırlığı, yakıt verimliliğini, yol tutuşunu ve genel sürüş deneyimini etkiler. Daha ağır bir Ascent, daha kararlı bir sürüş sağlayabilir ve kötü hava koşullarında daha iyi bir şekilde kontrol edilebilir, ancak daha fazla yakıt tüketimi gerektirebilir ve daha yavaş hızlanabilir.

Öte yandan, daha hafif bir Subaru Ascent daha iyi MPG ve daha hızlı ivmelenme özelliklerine sahip olabilir, ancak aynı zamanda azalmış stabiliteye ve yolda daha az kontrol sağlamaya da sahip olabilir.

En hafif Subaru Ascent, 2022 yılında 4430 lbs kilogram ağırlığında üretildi. Ve en ağır model, 2022 yılında üretim hattından 4603 lbs pound ağırlığında çıktı.

Aşağıdaki verileri keşfedin ve diğer Subaru Ascent gövde kütlesi parametreleri olan brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) ve yük kapasitesinin nesiller arasında nasıl değiştiğini karşılaştırın.

Quick weight overview

Subaru Ascent recorded specifications
Specification Value
Kaldırma ağırlığı 4,430–4,603 lbs range
GVWR 6,001 lbs
Yük Taşıma Kapasitesi Unavailable
Model years 2019–2022
Configurations 17 recorded

Özel uyumlu ekler

Subaru Ascent weight by year

Newest model years first. Ranges cover the configurations on file for that year.
Yıl Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi Details
2022 4,430–4,603 lbs range 6,001 lbs Unavailable View
2021 4,430–4,603 lbs range 6,001 lbs Unavailable View
2020 4,430–4,603 lbs range 6,001 lbs Unavailable View
2019 4,430–4,603 lbs range 6,001 lbs Unavailable View

Subaru Ascent curb weight history

Each mark is the lowest and highest recorded curb weight for that model year. A single point means those records match. Years without curb weight are omitted, and gaps are not connected.

4,616.844,416.162019: 4,430–4,603 lbs20192020: 4,430–4,603 lbs20202021: 4,430–4,603 lbs20212022: 4,430–4,603 lbs2022
  • 2022 Subaru Ascent

    Kaldırma ağırlığı 4,430–4,603 lbs range
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 6,001 lbs
    Yük Taşıma Kapasitesi Unavailable
    Configurations 5 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum çekme kapasitesi 2,000–5,000 lbs
    Maksimum yük kapasitesi 86–86.50 cu.ft.
    Yakıt deposu 19.30 galonlar
    5 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 8-Passenger All-Wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel 4,430 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Limited 8-Passenger All-Wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel 4,515 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Onyx Edition 7-Passenger All-Wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel 4,472 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Premium 8-Passenger All-Wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel 4,453 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Touring 7-Passenger All-Wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel 4,603 lbs 6,001 lbs Unavailable
  • 2021 Subaru Ascent

    Kaldırma ağırlığı 4,430–4,603 lbs range
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 6,001 lbs
    Yük Taşıma Kapasitesi Unavailable
    Configurations 4 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum çekme kapasitesi 2,000–5,000 lbs
    Maksimum yük kapasitesi 86–86.50 cu.ft.
    Yakıt deposu 19.30 galonlar
    4 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 8-Passenger All-wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel 4,430 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Limited 8-Passenger All-wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel 4,515 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Premium 8-Passenger All-wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel 4,453 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Touring 7-Passenger All-wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel 4,603 lbs 6,001 lbs Unavailable
  • 2020 Subaru Ascent

    Kaldırma ağırlığı 4,430–4,603 lbs range
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 6,001 lbs
    Yük Taşıma Kapasitesi Unavailable
    Configurations 4 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum çekme kapasitesi 2,000–5,000 lbs
    Maksimum yük kapasitesi 86–86.50 cu.ft.
    Yakıt deposu 19.30 galonlar
    4 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 8-Passenger All-wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel drive 4,430 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Limited 8-Passenger All-wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel drive 4,515 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Premium 8-Passenger All-wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel drive 4,451 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Touring 7-Passenger All-wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel drive 4,603 lbs 6,001 lbs Unavailable
  • 2019 Subaru Ascent

    Kaldırma ağırlığı 4,430–4,603 lbs range
    Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 6,001 lbs
    Yük Taşıma Kapasitesi Unavailable
    Configurations 4 recorded
    Towing, cargo volume, and fuel tank
    Maksimum çekme kapasitesi 2,000–5,000 lbs
    Maksimum yük kapasitesi 86–86.50 cu.ft.
    Yakıt deposu 19.30 galonlar
    4 recorded configurations
    Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi
    Base 8-Passenger All-wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel drive 4,430 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Limited 8-Passenger All-wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel drive 4,499 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Premium 8-Passenger All-wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel drive 4,477 lbs 6,001 lbs Unavailable
    Touring 7-Passenger All-wheel Drive 2.4L H-4 all-wheel drive 4,603 lbs 6,001 lbs Unavailable

Karşılaştır Subaru Ascent Ağırlık

An exact difference is shown only when both sides are a single recorded value. Ranges describe different configurations and are not subtracted.

Year A

Year B

Find my exact configuration

Choose a recorded configuration to see the curb weight, GVWR, and payload stored for that record. Values are not mixed from other trims.

Select a configuration, or open a model year above. The configuration name is the recorded trim, cab, bed, and drivetrain title when the source includes them.

How much weight can I carry?

Estimated remaining payload = payload rating − passengers − cargo − accessories − tongue weight. Ratings vary by equipment and configuration. Use the figure on the certification label when this field is empty. A positive result is not proof that driving or towing is safe. GVWR, axle ratings, trailer ratings, and the owner’s manual still apply, and they take precedence over catalog figures.

Enter a payload rating to estimate remaining capacity.

What the weight terms mean

Kaldırma ağırlığı

Curb weight is the vehicle weight under the manufacturer measurement definition, without cargo or passengers.

Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR)

GVWR is the manufacturer maximum permitted loaded vehicle weight.

Yük Taşıma Kapasitesi

Payload is the rated capacity for occupants, cargo, and other loads. It depends on the exact configuration.

Çekme Kapasitesi

Towing capacity is a trailer weight rating. It is not the same as payload.

Çekme çubuğu

Tavan taşıyıcı

Bisiklet taşıyıcı



Subaru Ascent özellikleri
Karşılaştır

Performans

Motor
0-100 süreleri
Beygir gücü
Yükseltmeler

Dış görünüm

Tekerlekler
Wheel Interchange
Ampuller
Boyutlar
Yerden Yükseklik
Ağırlık
Yükseltmeler

İç Mekan

Direksiyon tekerleği boyutu
Konuşmacı boyutu
Yükseltmeler

Bakım

Çekme Kapasitesi
Yağ Kapasitesi
Sigortalar
Yakıt deposu boyutu
Pil Boyutu
Benzin türü
Yük Alanı
Güvenlik Değerlendirmeleri
Şikayetler
Nesiller
Yükseltmeler
Manuals
mpg