BMW X4 ağırlık
BMW X4'nin boş ağırlığı, yakıt verimliliğini, yol tutuşunu ve genel sürüş deneyimini etkiler. Daha ağır bir X4, daha kararlı bir sürüş sağlayabilir ve kötü hava koşullarında daha iyi bir şekilde kontrol edilebilir, ancak daha fazla yakıt tüketimi gerektirebilir ve daha yavaş hızlanabilir.
Öte yandan, daha hafif bir BMW X4 daha iyi MPG ve daha hızlı ivmelenme özelliklerine sahip olabilir, ancak aynı zamanda azalmış stabiliteye ve yolda daha az kontrol sağlamaya da sahip olabilir.
En hafif BMW X4, 2018 yılında 4130 lbs kilogram ağırlığında üretildi. Ve en ağır model, 2023 yılında üretim hattından 4403 lbs pound ağırlığında çıktı.
Aşağıdaki verileri keşfedin ve diğer BMW X4 gövde kütlesi parametreleri olan brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) ve yük kapasitesinin nesiller arasında nasıl değiştiğini karşılaştırın.
Quick weight overview
| Specification | Value |
|---|---|
| Kaldırma ağırlığı | 4,130–4,403 lbs range |
| GVWR | 5,060–5,512 lbs range |
| Yük Taşıma Kapasitesi | 882–957 lbs range |
| Model years | 2015–2023 |
| Configurations | 18 recorded |
Payload figures of only a few pounds were left out of these ranges. They are not usable carrying ratings, and they were not replaced with estimates.
Özel uyumlu ekler
BMW X4 weight by year
| Yıl | Kaldırma ağırlığı | GVWR | Yük Taşıma Kapasitesi | Details |
|---|---|---|---|---|
| 2023 | 4,178–4,403 lbs range | 5,379–5,512 lbs range | 957 lbs | View |
| 2022 | 4,178–4,403 lbs range | 5,379–5,512 lbs range | 957 lbs | View |
| 2021 | 4,147–4,323 lbs range | 5,225–5,260 lbs range | 882 lbs | View |
| 2020 | 4,147–4,323 lbs range | 5,225–5,260 lbs range | 882 lbs | View |
| 2019 | 4,147–4,323 lbs range | 5,225–5,260 lbs range | 882 lbs | View |
| 2018 | 4,130–4,235 lbs range | 5,060–5,260 lbs range | 910 lbs | View |
| 2017 | 4,130–4,235 lbs range | 5,060–5,260 lbs range | 910 lbs | View |
| 2016 | 4,130–4,260 lbs range | 5,060–5,180 lbs range | 910 lbs | View |
| 2015 | 4,130–4,260 lbs range | 5,137–5,214 lbs range | 904 lbs | View |
BMW X4 curb weight history
Each mark is the lowest and highest recorded curb weight for that model year. A single point means those records match. Years without curb weight are omitted, and gaps are not connected.
-
2023 BMW X4
Kaldırma ağırlığı 4,178–4,403 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 5,379–5,512 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 957 lbs Configurations 2 recorded 1 payload figure(s) for this year were excluded because they are not usable ratings.
Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum çekme kapasitesi 4,400 lbs Maksimum yük kapasitesi 50.50 cu.ft. Yakıt deposu 17.20 galonlar 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi M40i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Coupe 3.0L I-6 all-wheel 4,403 lbs 5,512 lbs 957 lbs xDrive30i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 4,178 lbs 5,379 lbs Not a usable rating -
2022 BMW X4
Kaldırma ağırlığı 4,178–4,403 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 5,379–5,512 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 957 lbs Configurations 2 recorded 1 payload figure(s) for this year were excluded because they are not usable ratings.
Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum yük kapasitesi 50.50 cu.ft. Yakıt deposu 17.20 galonlar 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi M40i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Coupe 3.0L I-6 all-wheel 4,403 lbs 5,512 lbs 957 lbs xDrive30i 4dr All-Wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 4,178 lbs 5,379 lbs Not a usable rating -
2021 BMW X4
Kaldırma ağırlığı 4,147–4,323 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 5,225–5,260 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 882 lbs Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum yük kapasitesi 50.50 cu.ft. Yakıt deposu 17.20 galonlar 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi M40i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 3.0L I-6 all-wheel 4,323 lbs 5,260 lbs 882 lbs xDrive30i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel 4,147 lbs 5,225 lbs 882 lbs -
2020 BMW X4
Kaldırma ağırlığı 4,147–4,323 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 5,225–5,260 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 882 lbs Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum yük kapasitesi 50.50 cu.ft. Yakıt deposu 17.20 galonlar 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi M40i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 3.0L I-6 all-wheel drive 4,323 lbs 5,260 lbs 882 lbs xDrive30i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel drive 4,147 lbs 5,225 lbs 882 lbs -
2019 BMW X4
Kaldırma ağırlığı 4,147–4,323 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 5,225–5,260 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 882 lbs Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum yük kapasitesi 50.50 cu.ft. Yakıt deposu 17.20 galonlar 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi M40i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 3.0L I-6 all-wheel drive 4,323 lbs 5,260 lbs 882 lbs xDrive30i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Coupe 2.0L I-4 all-wheel drive 4,147 lbs 5,225 lbs 882 lbs -
2018 BMW X4
Kaldırma ağırlığı 4,130–4,235 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 5,060–5,260 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 910 lbs Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum çekme kapasitesi 3,000 lbs Maksimum yük kapasitesi 49.40 cu.ft. Yakıt deposu 17.70 galonlar 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi M40i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Vehicle 3.0L I-6 all-wheel drive 4,235 lbs 5,260 lbs 910 lbs xDrive28i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Vehicle 2.0L I-4 all-wheel drive 4,130 lbs 5,060 lbs 910 lbs -
2017 BMW X4
Kaldırma ağırlığı 4,130–4,235 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 5,060–5,260 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 910 lbs Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum çekme kapasitesi 3,000 lbs Maksimum yük kapasitesi 49.40 cu.ft. Yakıt deposu 17.70 galonlar 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi M40i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Vehicle 3.0L I-6 all-wheel drive 4,235 lbs 5,260 lbs 910 lbs xDrive28i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Vehicle 2.0L I-4 all-wheel drive 4,130 lbs 5,060 lbs 910 lbs -
2016 BMW X4
Kaldırma ağırlığı 4,130–4,260 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 5,060–5,180 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 910 lbs Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum çekme kapasitesi 3,500 lbs Yakıt deposu 17.70 galonlar 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi xDrive28i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Vehicle 2.0L I-4 all wheel 4,130 lbs 5,060 lbs 910 lbs xDrive35i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Vehicle 3.0L I-6 all wheel 4,260 lbs 5,180 lbs 910 lbs -
2015 BMW X4
Kaldırma ağırlığı 4,130–4,260 lbs range Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR) 5,137–5,214 lbs range Yük Taşıma Kapasitesi 904 lbs Configurations 2 recorded Towing, cargo volume, and fuel tank
Maksimum çekme kapasitesi 4,400 lbs Yakıt deposu 17.70 galonlar 2 recorded configurations
Configuration Motor Drivetrain Kaldırma ağırlığı GVWR Yük Taşıma Kapasitesi xDrive28i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Vehicle Unavailable Unavailable 4,130 lbs 5,137 lbs 904 lbs xDrive35i 4dr All-wheel Drive Sports Activity Vehicle Unavailable Unavailable 4,260 lbs 5,214 lbs 904 lbs
Karşılaştır BMW X4 Ağırlık
An exact difference is shown only when both sides are a single recorded value. Ranges describe different configurations and are not subtracted.
Find my exact configuration
Choose a recorded configuration to see the curb weight, GVWR, and payload stored for that record. Values are not mixed from other trims.
Select a configuration, or open a model year above. The configuration name is the recorded trim, cab, bed, and drivetrain title when the source includes them.
How much weight can I carry?
Estimated remaining payload = payload rating − passengers − cargo − accessories − tongue weight. Ratings vary by equipment and configuration. Use the figure on the certification label when this field is empty. A positive result is not proof that driving or towing is safe. GVWR, axle ratings, trailer ratings, and the owner’s manual still apply, and they take precedence over catalog figures.
What the weight terms mean
Kaldırma ağırlığı
Curb weight is the vehicle weight under the manufacturer measurement definition, without cargo or passengers.
Brüt araç ağırlık derecelendirmesi (GVWR)
GVWR is the manufacturer maximum permitted loaded vehicle weight.
Yük Taşıma Kapasitesi
Payload is the rated capacity for occupants, cargo, and other loads. It depends on the exact configuration.
Çekme Kapasitesi
Towing capacity is a trailer weight rating. It is not the same as payload.
Çekme çubuğu
Tavan taşıyıcı
Bisiklet taşıyıcı
BMW X4 özellikleri
Karşılaştır
Performans
| Motor |
| 0-100 süreleri |
| Beygir gücü |
| Yükseltmeler |
Dış görünüm
| Tekerlekler |
| Wheel Interchange |
| Ampuller |
| Boyutlar |
| Yerden Yükseklik |
| Ağırlık |
| Yükseltmeler |
İç Mekan
| Konuşmacı boyutu |
| Yükseltmeler |
Bakım
| Çekme Kapasitesi |
| Yağ Kapasitesi |
| Silecek boyutu |
| Sigortalar |
| Yakıt deposu boyutu |
| Pil Boyutu |
| Benzin türü |
| Yük Alanı |
| Güvenlik Değerlendirmeleri |
| Şikayetler |
| Nesiller |
| Yükseltmeler |
| Manuals |
| mpg |